Info Café Krtkova kolona
Sochařská 6
170 00, Praha 7 - Bubeneč
E-Mail: kk(at)czechcore.cz
Tel: +420 604 247 218
...napište nebo přijďte pobejt
rb Akce | Prohlášení | Nabízíme | Galerie | Guestbook | Studovna | Distro | ENGLISH rb


Archiv akcí

Akce 1 - 5 z 139 v archivu

---::Novinky::---

Pátek 1.10.2010, 17:00
Vnikl nový infoshop Revolver
Jako reakce na ubývající počet prostorů (nejen v Praze), ve kterých je možné rozvíjet subverzivní a nekonvenční aktivity, jsme se rozhodli otevřít nový infoshop v Měčislavově 8 v Praze 4 - Nuslích. www.infoshop-revolver.cz Budeme rádi, když se nový infoshop stane místem, který nebude jen anonymním prostorem jako většina míst, který nás obklopují, ale stane se NAŠÍM prostorem, který bude sloužit k poznávání se (vzájemně i s naší myšlenkou), k střetávání se, k vzájemné spolupráci. Nemyslíme si, že ve světě diktatury kapitálu lze vytvořit oázu svobody, nedotčené místo bez vlivů "zvenčí". Chceme ale vytvořit prostor, ve kterém je možné myslet a dělat aktivity jinak. Je nám předkládáno, že za vše se musí platit, my chceme dokázat, že tomu tak nemusí být. Pakliže nás svět okolo nás nutí podepisovat nevýhodné smlouvy, přistupovat na nevýhodné licence a autorská práva, chceme ukázat, že stále tu existuje alternativa. Pakliže svět okolo nás nutí dělat hnusnou práci, která nás utlačuje, chceme dokázat, že lze vytvářet svobodné vztahy. Konkrétně se pak chceme věnovat např. sebevzdělávacím projektům, věnovat se propagaci svobodné softwaru, promítání nezávislých filmů, přednáškám a diskuzím na nejrůznější témata apod. V prostorech bude také fungovat knihovna a studovna, také u nás najdete distribuci s bohatou škálou tiskovin, které JINDE prostě nenajdete. Chceme vytvořit antiautoritářský prostor, ve kterém se budou dít nejrůznější aktivity, které nepřipravuje jakýsi autoritářský kolektiv pro imaginární "veřejnost", ale stane se prostorem, ve kterém se budou dít aktivity připraveny NÁMI pro NÁS. Proto záleží i právě na TOBĚ jak se zapojíš nebo nezapojíš. Pakliže bylo řečeno to, čím má nový prostor být, je vhodné také říci, čím být nemá. Neslouží k propagaci jakýchkoliv autoritářských ideologií, nechceme také, aby se z prostoru stalo doupě sociální inženýrů, kteří budou diktovat lidem jak bude "nový" svět vypadat. Dále si nepřejeme vytvořit klasickou anonymní hospodu, a přestože v naší nabídce najdete alkohol, chceme aby prostor nesloužil primárně k opíjení se a už vůbec ne ke konzumaci tvrdých drog. Chceme, abyste také věděli, že pakliže navštívíte náš infoshop, nenajdete zde prodej tabákových a masných výrobků. Stránky: http://www.infoshop-revolver.cz/

---::Novinky::---

Neděle 20.12.2009, 20.00
Krtkova kolona končí

Letos na podzim by se Krtkova kolona dožila osmi let. Sečteme-li ty roky, po které bylo infocafe v provozu, zní to snad i neuvěřitelně. Čelili jsme totiž větším obtížím, než se „zvenku“ asi zdálo. Proto infocafe vlastně nikdy nefungovalo podle plánů zakládajícího kolektivu – jen jsme se k nim, s menšími či většími úspěchy, přibližovali. Jaké byly? Vytvořit infocafe, které by nabídlo příjemné posezení a mělo politickou roli – poskytlo otevřený prostor pro radikální aktivity, debaty, distribuci tiskovin a schůzky. Permanentní prostor, aby se lidé mohli potkat s radikální politikou i jinde než na demonstracích.

Nedosáhli jsme toho.

Z neúspěchu nevyviňujeme kolektiv, který se během času o KK staral (z toho původního zůstalo jen pár členů). Udělali jsme se spoustu chyb: velkou bylo, že jsme občas příliš sázeli na to, že o KK bude zájem už jen pro to, že to byl jediný politicky nastavený prostor v Praze, a podcenili jsme to, že samotný tenhle fakt infocafe atraktivitu nezaručuje.

Nicméně, mělo to své důvody.

Infocafe s distrem, barem a technickým zázemím se zrodilo ze sklepních prostor. A financování a materiální starost o prostor nás zaměstnávaly víc, než bychom chtěli.

Zároveň bylo vždy infocafe produktem prostředí - vzniklo s jistými ambicemi po protestech proti MMF/SB a zažilo pokles toho, co nebylo hnutí, ale scénou snad ano. I proto byl kolektiv občas vnitřně příliš nekompaktní: kvůli nedostatku zájmu o participaci musel od původních jasných představ o kultivovanosti a organizovanosti prostoru ustoupit. KK byla do jisté míry zrcadlem scény - a je jím i dnes.

O restart jsme se pokusili veřejnou schůzkou loni na podzim. Byli jsme rádi, že se na ní sešlo hodně lidí i že jejich připomínky a kritika se kryly s postojem většiny kolektivu. Snažili jsme se na ně reagovat v mnoha ohledech – od úprav interiéru po personální změny v kolektivu– a doufali jsme, že to zarezonuje a znovu otevře dveře k participaci, bez níž se podobný prostor prostě neobejde.

Je načase smířit se s tím, že finální bilance vyznívá přesto nepříznivě. Možná skutečně i proto, že reálné potřeby „scény“ nejsou takové, aby existenci KK umožnily – a aby ospravedlnily energii a peníze, které provoz KK od kolektivu vyžaduje.

Současný kolektiv KK (který je paradoxně jeden z „nejlepších“, který kdy infocafe spravoval) je vyčerpaný. Proto konec. Končí kolektiv, končí Krtkova kolona a odcházíme se všemi dluhy, nesplněnými cíli, chybami i pochybnostmi.

Každopádně budeme rádi za reakce. Projekt KK nebyl úspěšný, ale byl zkušeností. A plyne-li ze zkušenosti, byť rozporuplné, sebereflexe a poučení, nebyla na nic.

Tohle je naše bilance, i když nebyla snadná. Nabízí ale výzvu, aby zhodnocení udělal každý, kdo potřebu autonomního politického prostoru cítí, ale příliš možná sázel na to, že se obejde bez něj.

Třeba tohle definitivní prohlášení zafunguje čitelněji, než vyznělo naše SOS volání na podzim, a najdou se lidi, kteří se o prostory v Sochařské 6 budou chtít starat dál. Pokud ano, nebudou to mít lehké, ale předání prostor případnému novému kolektivu rádi zprostředkujeme.

Doufáme, že jsme za těch skoro osm let přispěli aspoň něčím – a těm, co projekt nezávislého politického prostoru podpořili, velké díky!

poslední kolektiv KK

---::Novinky::---

Středa 30.9.2009, 19:00
Krtkova Kolona defintivně končí!!!
V dubnu letošního roku se rozhodl kolektiv Krtkovy kolony, z důvodu níže popsaných (viz. Krtkova kolona končí), ukončit provoz infocafé a prostory buďto uzavřít nebo předat novým nájemníkům. Po dlouhých peripetiích se nakonec v květnu vytvořil nový kolektiv, který se pokusil vdechnout prostorám nový život. Po několika měsících, kdy jsme se snažili například fungovat po vyklizení squatu Milada non stop, jsme však usoudili, že Krtkova Kolona i přes všechny snahy není soběstačná a z tohoto důvodu upustit od jejího dalšího fungování. Provoz v infocafé, pokud se neprodleně nenajde nový kolektiv, který by prostory chtěl spravovat dále, se zastaví ve středu 30. září 2009 rozlučkovou párty. Pokud máte zájem na pokračování prostor v Sochařské, kontaktujte nás co nejdříve na e-mail: kk@czechcore.cz

---::Promítání::---

Sobota 26.9.2009, 14:00
Maraton filmů od Věry chytilové
Sedmikrásky, Perličky na dně, Ovoce stromů rajských jíme, Dědictví aneb kurvahošigutntag.

---::Promítání::---

Čtvrtek 17.9.2009, 19:00
Antiglobalizační hnutí v ČR
Soubor filmů a reportáží z protestů proti MMF, vzpomeneme i na 1. Máje 1998-2000 i na obě Global Streat party. Následovat bude diskuze.

[< novější] || [> starší] [>|]

Jak je otevřeno?

neděle - čtvrtek
od 17:00 do 22:00
Vstup zdarma!

Prosíme, podpořte nás!

Financování infocafé je složité a prodělečné. Budeme rádi/y, pokud nás podpoříte!
Číslo účtu je 948700001/5500.
Všem dárcům upřímně děkujeme!

Prohlášení
Spolku přátel Krtkovy kolony


Spojení MHD

metro *C* Vltavská nebo *A* Hradčanská a pak tramvají 1, 8, 15, 25 nebo 26 na Letenské náměstí
--zde je mapa--
--zde jsou jízdní řády--

Sortiment

Nealko: limo, džus, čaje, kafe
Alko: včetně panáků
Pivko: vařené odborníky, čeká jen na vás zkušené degustátory
Jídlo: najde se i něco na zub(y)
Pes: se v KK nejí, klidně ho vemte s sebou
Zajímavé odkazy
Zkuste Firefox!
TOPlist
od 10.7.2006
Vytvořeno Palash production sindicate v roce 2006RSS   [Nahoru]