Info Café Krtkova kolona
Sochařská 6
170 00, Praha 7 - Bubeneč
E-Mail: kk(at)czechcore.cz
Tel: +420 604 247 218
...napište nebo přijďte pobejt
rb Akce | Prohlášení | Nabízíme | Galerie | Guestbook | Studovna | Distro | ENGLISH rb


Archiv akcí

Akce 31 - 35 z 139 v archivu

---::Divadlo::---

Středa 20.5.2009, 20-00
Všechno, co jsem ti kdy chtěla říct a neřekla...
autorská loutkovo-herecká hra v sudu s vizualizacemi na motivy Malého prince Antoina de Saint-Exupéryho. Hra je kombinací Exuperiho textů (především Malý princ a Citadela) a deníkových záznamů, sms zpráv či jiných reálných prožitků. Reflektuje vztahové prožitky autorek, jejím účelem však není ani kritizovat ani moralizovat, ale uvádět situace jako subjektivní fakta.

---::Pondělní genderové promítání::---

Pondělí 11.5.2009, 20.00
Venus boyz
původ: Švýcarsko / Německo / USA
rok: 2002
délka: 102min.
dabing: anglický
titulky: anglický
V pondělí 11.5. se můžete těšit na další genderové promítání v Krtkově koloně (Sochařská 6). Začátek ve 20 hodin. Diskuse dobrovolná. Opět se posuneme dál v transgenderovém tématu a podíváme se na dokumentární film Venus boyz, který pohlíží na svět tzv. female masculinity.
Dokumentární snímek Venus Boyz režisérky Gabrielle Baur nás zavádí do světa žen, které se stávají muži. Některé jen na jednu noc, některé na celý život.
Režisérčino putování začíná v New Yorku při show nazvané Drag King, kdy ženy převlečené za "svá" mužská alter ega mají různá vystoupení. Co je příčinou jejich snahy změnit své pohlaví? Co pro ně tato změna znamená? Je pro ně pouhou zábavou, hrou, nebo životní nutností? A co vůbec znamená být mužem a co být ženou na počátku nového tisíciletí? To jsou otázky, které režisérka klade všem protagonist(ům)kám, jež ze sebe vytvářejí jakési "mezipohlavní" bytosti. Jedna z nich o své zkušenosti říká: "Biologicky jsem ženou a nechci to změnit, ale je pro mě důležité, že existují různé formy ženskosti a ta má je zcela určitě velmi androgynní."
Po filmu můžeme diskutovat, jak může vypadat ten často zmiňovaný "prostor mezi" a jak lze překračovat či obcházet tolik omezující členění světa na mužský a ženský.

---::Novinky::---

Čtvrtek 7.5.2009, 17.00
Ve čtvrtek 7. 5. 2009 budeme mít z provozních důvodů zavřeno.
Děkujeme za pochopení :(

---::Pondělní genderové promítání::---

Pondělí 27.4.2009, 20.00
XXY
režie: Lucía Puenzo
původ: Argentina/Francie/Spanelsko
rok: 2007
délka: 87 min.
dabing: Španělský
titulky: České
Alex je pätnásťročná tínedžerka s neľahkým tajomstvom. Rodičia, hneď po jej narodení, opustia Buenos Aires a presťahujú sa do izolovaného dreveného domu, zastrčenom v dunách uruguajského pobrežia. Príbeh sa začína, keď Alexini rodičia vítajú priateľský pár s ich šestnásťročným synom Álvarom. Jeho otec, ktorý je plastický chirurg v Buenos Aires, prišiel poskytnúť medickú konzultáciu ohľadom Alex. Medzi oboma tínedžermi prepukne neodolateľná príťažlivosť. Malým mestom sa reči šíria veľmi rýchlo. Malú Alex susedia zrazu vnímajú ako nejaké monštrum. Pre dievča sa pozornosť ľudí stáva nebezpečnou.

---::Workshop::---

Pondělí 20.4.2009, 17.30
Vyměňovací párty
Jarní úklid je za vámi, a jeho výsledek je hora vytříděných věcí a zoufalý pocit, že vám doma nic nezbylo? Přijdte na vyměňovací párty, kde si formou opravdu volného trhu vyměníme to, co nám přebývá a čeho se nedostává. Zbylé věci půjdou potřebným. Co s sebou: oblečení, boty, tašky, CD, keramika apod. čisté a použitelné. Taktéž doneste domácí dobroty či muziku, ať je co konzumovat:)

[|<] [< novější] || [> starší] [>|]

Jak je otevřeno?

neděle - čtvrtek
od 17:00 do 22:00
Vstup zdarma!

Prosíme, podpořte nás!

Financování infocafé je složité a prodělečné. Budeme rádi/y, pokud nás podpoříte!
Číslo účtu je 948700001/5500.
Všem dárcům upřímně děkujeme!

Prohlášení
Spolku přátel Krtkovy kolony


Spojení MHD

metro *C* Vltavská nebo *A* Hradčanská a pak tramvají 1, 8, 15, 25 nebo 26 na Letenské náměstí
--zde je mapa--
--zde jsou jízdní řády--

Sortiment

Nealko: limo, džus, čaje, kafe
Alko: včetně panáků
Pivko: vařené odborníky, čeká jen na vás zkušené degustátory
Jídlo: najde se i něco na zub(y)
Pes: se v KK nejí, klidně ho vemte s sebou
Zajímavé odkazy
Zkuste Firefox!
TOPlist
od 10.7.2006
Vytvořeno Palash production sindicate v roce 2006RSS   [Nahoru]