Info Café Krtkova kolona
Sochařská 6
170 00, Praha 7 - Bubeneč
E-Mail: kk(at)czechcore.cz
Tel: +420 604 247 218
...napište nebo přijďte pobejt
rb Akce | Prohlášení | Nabízíme | Galerie | Guestbook | Studovna | Distro | ENGLISH rb


Archiv akcí

Akce 46 - 50 z 139 v archivu

---::Promítání::---

Čtvrtek 8.1.2009, 20.30
PROMÍTÁNÍ FILMU "69" V KLUBU JELENÍ

Na krátké turné vyrazili tvůrci velice zajímavého filmu "69", který mapuje posledních 6 měsíců kodaňského domu Ungdomshuset.

Ten fungoval dlouhé roky jako nezávislé kulturní centrum, squat, místo pro koncerty, workshopy a setkávání a v neposlední řadě zastřešoval radikální politické aktivity.

Po dlouholetém sporu byl minulý rok násilně vyklizen a následně ihned zbourán. Stal se tak další obětí současného trendu v evropských městech, který útočí na podobná nezávislá kulturní centra a squaty. V případě Ungdomshuset byl celý spor ještě okořeněn přítomností fundamentální křesťanské sekty, která před lety dům koupila a od té doby usilovala o vyhnání jeho obyvatel, což odůvodňovala tím, že "chce zachránit jejich duše". Jedním z hlavních důvodů okamžitého zbourání celého objektu pak byl fakt, že radikální mládež dala jasně najevo, že bude útočit na jakoukoliv aktivitu, která se případně do domu přesune. Násladně se pak vydalo do ulic Kodaně tisíce aktivistů a a aktivistek i obyčejných sympatizujících lidí a rozhořely se největší pouliční nepokoje v dějinách Dánska, které byly zastaveny až poté, co radnice přislíbila náhradní objekt..........

Film "69" se soustředí na poslední měsíce tohoto velice zajímavého a inspirativního místa a prostřednictvím unikátních záběrů tajných setkání, běžného života obyvatel, přímých akcí, riotů a vyklízení Ungdomshuset točeného zevnitř domu, sestavuje ucelený pohled na eskalaci problému očima radikálních aktivistů a aktivistek.

Od své premiéry v říjnu tohoto roku byl film oceněn již třemi cenami na mezinárodních filmových festivalech a to např. i za nejlepší Dánský dokumentární film.

Spolu s tvůrci filmu budou na tomto turné přítomni také aktivisté z domu Ungdomshuset a po promítání bude následovat diskuze.

Bonusem pak bude veganský raut plný všemožných dobrot.

Cena: 90 kč
Trailer: http://www.69filmen.dk


---::Pondělní genderové promítání::---

Pondělí 5.1.2009, 20.00
Kopytem sem, kopytem tam
režie: Věra Chytilová
původ: Československo
rok: 1988
délka: 133 minut
dabing: Český
Kopytem sem, kopytem tam je první a v podstatě jediný "celovečerní" hraný film s problematikou AIDS/HIV natočený v ČR. Zpracování tématu je ale velmi odlišné od filmů, které vznikaly v západní Evropě či v Americe, a váže se ke specifickému historickému kontextu. Kopytem sem, kopytem tam neodkazuje na žádné rizikové skupiny, nepředstavuje AIDS/HIV jako nemoc "homosexualů" či "feťáků". Metaforizace AIDS se vztahuje k pokusu o obecnou výpověď o zkaženosti a "mrtvosti" doby jako takové. V tomto smyslu se liší i od soudobých pozvolna se objevujících informacích o nebezpečí AIDS.
Úvod k filmu bude mít a následnou diskusi povede Kateřina Kolářová, která se zabývá kulturními reprezentacemi AIDS/HIV a jeho genderovými dimenzemi.

---::Promítání::---

Úterý 30.12.2008, 19.00
Zapomenutí
Promítání-Zapomenutí režie: Luis Buñuel
původ: Mexiko
rok: 1950
délka: 85 min
Sociálně kritické drama z periférie Mexico City o tom, jak žijí a přežívají mladiství na okraji společnosti. Pocházejí z chudých rodin a nemají možnost vymanit se z bludného kruhu násilí, zneužívání a nedůvěry. Tento snímek je syrovým obviněním dospělých v roli rodičů. Syrovost a upřímnost tak umocňuje celkový zážitek z filmu, který ani po 57 letech neztratil na aktuálnosti.

---::Promítání::---

Úterý 23.12.2008, 19.00
Idiot
Promítání-Idiot režie: Akira Kurosawa
původ: Japonsko
rok: 1951
délka: 166 min
Akira Kurosawa přizpůsobil dílo jednoho z největších ruských autorů, F.M.Dostojevského, japonskému prostředí. Duševně nemocný Kameda se po pobytu v americké nemocnici vrací domů, na sněhem zaváté Hókkaidó. Navzdory své vnitřní kráse a ušlechtilosti naráží Kameda jen na nepochopení a opovržení. Strhující děj tohoto skvělého dramatu podtrhuje výborný scénář, precizní vykreslení postav, věrně zachycená dusivá atmosféra poválečného Japonska a herecké výkony Masayukiho Moriho a Toshiro Mifuneho.

---::Promítání::---

Úterý 16.12.2008, 19.00
Ukradni, co můžeš!
Promítání- Ukradni, co můžeš! režie: Gregor Jordan
původ: Německo / Velká Británie / USA
rok: 2001
délka: 98 min
Berlínská zeď už to má nahnuté. Na vojenské základně Theodora Roosevelta u Stuttgartu bojuje svou soukromou válku specialista Ray Elwood. Oficiálně pracuje jako úředník, ale jinak má pod palcem všechno od prodeje kradeného zboží až po obchod s heroinem. Jednoho dne ale přijde nový důstojník s rozkazem vyklidit základnu...

[|<] [< novější] || [> starší] [>|]

Jak je otevřeno?

neděle - čtvrtek
od 17:00 do 22:00
Vstup zdarma!

Prosíme, podpořte nás!

Financování infocafé je složité a prodělečné. Budeme rádi/y, pokud nás podpoříte!
Číslo účtu je 948700001/5500.
Všem dárcům upřímně děkujeme!

Prohlášení
Spolku přátel Krtkovy kolony


Spojení MHD

metro *C* Vltavská nebo *A* Hradčanská a pak tramvají 1, 8, 15, 25 nebo 26 na Letenské náměstí
--zde je mapa--
--zde jsou jízdní řády--

Sortiment

Nealko: limo, džus, čaje, kafe
Alko: včetně panáků
Pivko: vařené odborníky, čeká jen na vás zkušené degustátory
Jídlo: najde se i něco na zub(y)
Pes: se v KK nejí, klidně ho vemte s sebou
Zajímavé odkazy
Zkuste Firefox!
TOPlist
od 10.7.2006
Vytvořeno Palash production sindicate v roce 2006RSS   [Nahoru]